Šajā podkāsta “Atkodē IT” epizodē ieskatīsimies augstākajā izglītībā un pētniecībā, konkrētāka visā, kas saistīts ar viedajām tehnoloģijām. Ikdienā ikviens no mums izmanto un mijiedarbojas ar visdažādākajām viedajām ierīcēm un tehnoloģijām, bet ne visi aizdomājas par to, kā šīs ierīces darbojas un kā tās var radīts pats. Ikvienam, kas aizdomājas par šādām lietām jāapsver doma studēt IT, mehatroniku, robotiku un viedās tehnoloģijas. Šajā podkāsta epizodē mēģināsim noskaidrot, kā izvēlēties bakalaura līmeņa izglītību, kas saistīta ar tehnoloģijām un kā interesi par tehnoloģijām, elektroniku un IT pārvērst par karjeru.
Lai iegūtu atbildes uz šiem jautājumiem, uz sarunu esmu aicinājusi Liepājas Universitātes Dabaszinātņu un inovatīvo tehnoloģiju pētniecības institūta direktoru Uldi Žaimi. Uldis ar zelta medaļu absolvējis Ogres vidusskolu un šobrīd viņš ir viens no aktīvākajiem Liepājas Universitātes pētniekiem, kurš pavisam drīz iegūs doktora grādu “E-studiju pārvaldībā” un lepni var saukt sevi par liepājnieku. 2017. gadā Uldis ieguva Gada liepājnieka titulu par spēju iedvesmot un aizrautīgi pasniegt skolēniem fiziku, motivējot viņus panākumiem valsts mērogā dabaszinātņu jomā, kā arī 2019.gadā ieguva pašvaldības gada balvu zinātnē. Pie tam, 2021.gadā ieguva Liepājas tehnoloģiju klastera atzinību un stipendiju par lielu ieguldījumu IT izglītības veidošanā. Jau kopš 2015.gada Uldis pasniedzis fiziku Liepājas skolās, par ko ieguvis titulu “Foršākais skolotājs 2017”. Ikdienā Uldis virza vairākus pētniecības virzienus Liepājas Universitātē, kur viņš ir arī studiju programmas “Viedās tehnoloģijas” direktors. Uldi vienmēr ir aizrāvušas tādas nodarbes kā lidmodelisms, analogā fotogrāfija un elektronika.
Klausies šo un citas podkāsta epizodes ar iedvesmojošām IT personībām savā iemīļotākajā kanālā – YouTube, Facebook, Spotify vai Apple Podcasts: linktr.ee/digiplv
2:15 Kāda ir ikdiena bakalaura studiju programmas direktoram?
2:45 Liepājas Universitātē Tu nodarbojies ar pētniecību un pie tam vadi Dabaszinātņu un inovatīvo tehnoloģiju pētniecības institūtu. Kāda ir pētnieku ikdiena?
3:53 Kurā mirklī Tev radās padziļināta interese par fiziku un tehnoloģijām?
4:31 Kurā posmā ieguvi degsmi par tehnoloģijām?
6:44 Kādi ir lielākie izaicinājumi pētniecībā?
7:40 Kādos virzienos notiek pētniecība Liepājas Universitātē?
8:57 Atceros reizi, kad ciemojos universitātē un Tu man izrādīji savu laboratoriju – ar kādām tehnoloģijām Tu strādā ikdienā?
11:02 Pastāsti par tehnoloģijām Liepājas Universitātē
12:45 Kas jāņem vērā pirms studijām viedajās tehnoloģijās?
14:09 Cik praktiska ir viedo tehnoloģiju programma Liepājas Universitātē
15:03 Tu 6 gadus esi pasniedzis fiziku Liepājas Raiņa 6. vsk. un paralēli 4 gadus Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā; abās skolās esi vadījis skolēnu zinātniski pētnieciskos darbus. Pastāsti vairāk par šo savu dzīves aspektu.
17:17 Kāpēc svarīgi ir piedalīties zinātniski pētnieciskajos darbos un ko ar to var sasniegt?
18:21 Kādi skolēni visbiežāk izvēlās viedo tehnoloģiju studijas?
19:53 Vai šo studiju virzienu izvēlas arī meitenes?
20:38 Kas ir biežākie šķēršļi, ar kuriem studenti saskarās studiju laikā?
21:30 Ko Tu teiktu vecākiem, kuru bērni šobrīd apsver studiju iespējas?
22:38 Kāpēc Liepāja?
23:52 Kādas papildus iespējas ir studējot Liepājas Universitātē?
25:01 Ko Tu teiktu skolēnam, kurš vēl nav izlēmis, kur studēt?
26:58 Jautājumu speedround